Ranking najlepszych szamponów przeciwłupieżowych

Ranking najlepszych szamponów przeciwłupieżowych

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z łupieżem lub odnośnie prezentowanych produktów – skontaktuj się z nami!

Domowe sposoby na łupież

Według biologów, drożdżak jest odpowiedzialny za nasze złe samopoczucie, kiedy z naszej pięknej bujnej fryzury, sypie się niczym śnieg, złuszczający się naskórek. Łacińska nazwa tych bakterii brzmi Pityrosporum ovale. Groźnie, ale my jednak spróbujemy się z tym zmierzyć, domowymi sposobami na łupież.

Jednym ze najbardziej znanych sposobów jest używanie żółtek z kurzych jajek, jak czegoś pokroju szamponu przeciwłupieżowego. Jednak skuteczność wcierania tychże w głowę poddawana jest w wątpliwość przez wypowiadających się na forach internetowych. Kolejnym, domowym sposobem na łupież, który często się pojawia, jest użycie oleju sezamowego, bądź oliwy z oliwek. Po 10 minutach, należy to spłukać i umyć włosy zwykłym szamponem. Brnąc dalej przez przepastne zasoby internetu, napotkać można na różnej wartości domowe sposoby na łupież. Jednym z ciekawszych, a bez wątpienia smacznych, jest wcieranie w skórę głowy... piwa. Również „karmienie” skóry głowy, cytryną zwiększa ponoć szanse pozbycia się łupieżu. Kiedy jednak, domowe sposoby zawiodą, warto zwrócić wzrok w stronę bardziej medycznych sposobów na walkę z nim.

Wśród szamponów przeciwłupieżowych najczęściej pojawią się dwie nazwy: Head & Shoulders i Nizoral. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z typowym lekiem na złuszczający się naskórek i raczej nie ma on efektów ubocznych w postaci pięknej i bujnej fryzury. Jego zadaniem jest tylko i wyłącznie pozbycie się łupieżu. Oczywiście jest to tylko jeden z produktów tego typu, które dostępne są na rynku medycznym. Co ciekawe, istnieją również tabletki hamujące złuszczanie się naskórka. Jednak to lecznicze szampony przeciwłupieżowe niepodzielnie rządzą rynkiem.

Head & Shoulders, Clear, L’oreal Elseve to najpopularniejsze nazwy szamponów, w przypadku których zwalczanie łupieżu nie jest głównym celem. Tu ważniejszy jest błysk włosów, zachowanie ich koloru, czy zwiększona objętość. Ciężko wypowiadać się na temat ich skuteczności w walce z łupieżem, gdyż raczej nie są poddawane badaniom medycznym. W tym wypadku więc pozostaje nam zawierzyć reklamie, bądź po prostu zainwestować w któryś z leczniczych szamponów przeciwłupieżowych. Warto chyba poświęcić na czas kuracji piękny wygląd włosów dla skutecznego pozbycia się problemu „śniegu” na ciemnych ubraniach. Być może po takiej kuracji zyskamy zainteresowanie płci przeciwnej.

Zobacz ranking najlepszych szamponów przeciwłupieżowych